وب سایت رسمی قالب چند منظوره پلاسما
آخرین قالبی که می خرید ...

روش های مختلف انتقال از سایت فعلی به پلاسما

به دلیل گستردگی آموزش های مربوط به هاست و وردپرس در آموزش روش انتقال از سایت وردپرسی، از پرداختن به آن پرهیز شده و لینک وب سایت هایی که قبلا به آن پرداخته اند برای شما قرار داده شده.

اگر قصد مهاجرت از سایت فعلی به قالب پلاسما رو دارید بدون نگرانی از بروز مشکل تا انتهای این آموزش ما رو همراهی کنید.

روش اول

از اونجایی که این قالب تنظیمات و بخش های زیادی داره، در مرحله اول توصیه ما ایجاد یک ساب دامین و نصب بسته نصبی قالب پلاسما روی اون هست. با استفاده از آموزش زیر در کوتاه ترین زمان فایل فشرده بسته نصبی رو آپلود کنید.

آموزش نصب ساده بسته نصبی از سرور

و از طریق آموزش زیر بسته نصبی قالب رو نصب کنید.

آشنایی با شیوه دانلود و نصب قالب پلاسما

با این کار بدون اینکه مشکلی برای سایت فعلی تون بوجود بیاد قالب پلاسما رو در کنار قالب اصلی نصب کردید. حالا قبل از هر چیز از دیتابیس تون یک بکاپ تهیه کنید. در ادامه به کمک افزونه های مختلف یا امکانات خود وردپرس و ووکامرس باید بخش به بخش اطلاعات قالب خودتون رو به قالب پلاسما منتقل کنید.

برون بری اطلاعات

1. برای انتقال برگه ها، نوشته ها و غیره به بخش ابزار ها > برون بری برید و بعد از انتخاب گزینه “هر محتوایی” اقدام به برون بری اطلاعات و ساخت فایل xml کنید.

روش انتقال از سایت

2. اگر قصد انتقال منو های قالب رو دارید میتونید این افزونه رو دریافت و نصب کنید. حال اگه به بخش برون‌بری برگردید، خواهید دید گزینه ا‌ی جدید با نام “گزینه‌های فهرست راهبری” در این بخش اضافه شده که بعد از انتخاب اون اقدام به ساخت فایل xml کنید.

روش انتقال از سایت

3. برای برون بری ابزارک های وردپرس میتونید این افزونه رو دریافت و نصب کنید. توجه داشته باشید فقط برای برون بری از این افزونه استفاده کنید برای درون ریزی این بخش و فایل xml بالا از افزونه زیر استفاده کنید.

برای درون ریزی ما این افزونه رو به شما توصیه میکنیم

4. برای انتقال محصولات ووکامرس همونطور که میدونید خود ووکامرس بصورت پیشفرض در بخش محصولات این امکان رو به ما میده ولی اگه میخواین بصورت حرفه ای تر و کامل تر محصولاتتون رو به همراه دسته بندی، برچسب و غیره منتقل کنید میتونید این افزونه رو دریافت و نصب کنید.

نحوه کار با این افزونه

5. برای انتقال کاربران سایت میتونید از افزونه هایی که در سایت همیار وردپرس معرفی و آموزش داده شده استفاده کنید.

انتقال به سایت اصلی

وقتی مراحل برون بری و درون ریزی به پایان رسید ابتدا چک کنید تمام قسمت ها به خوبی انتقال داده شدند، سپس میتونید سایت اصلی رو حذف کنید ( توصیه میکنیم برای اطمینان بیشتر یک بکاپ از سایت اصلی تهیه کنید ) حالا به کمک افزونه Duplicator اطلاعاتتون رو به سایت اصلی منتقل کنید.

نکته : دلیل استفاده از این افزونه علاوه بر انتقال کامل و صحیح، تغییر کامل لینک های ساخته شده در تمامی قالب هست.

ساخت بسته نصبی به کمک افزونه داپلیکیتور

روش دوم

اگر به هر دلیل نمیخواید از روش پیشنهادی ما استفاده کنید میتونید به کمک این روش بدون ایجاد ساب دامین و نصب بسته نصبی تنظیمات و دمو های قالب پلاسما رو به سایت فعلی تون درون ریزی کنید.

در این روش هم قبل از هر چیز از دیتابیس تون یک بکاپ تهیه کنید و بعد از اون وارد پوشه Documentation شده و روی Buyeres کلیک کنید تا به صفحه ویژه خریداران قالب پلاسما وارد شوید. تصویر این بخش رو در قسمت پایین مشاهده میکنید.

روش انتقال از سایت

همونطور که مشخصه در تب های مختلف فایل های درون ریزی قالب قرار داده شده و آموزش مربوط به هر بخش در تب مربوطه وجود دارد. با استفاده از هر دو روش میتونید عملیات انتقال رو انجام بدید.

نکته اول : افزونه های نصب شده فقط برای انتقال اطلاعات کاربرد دارند و حتما بعد از اتمام کار اون هارو حذف کنید.

نکته دوم : فقط افزونه هایی که در قالب جدید کاربرد دارند رو انتقال بدید و از انتقال افزونه های اضافی خود داری کنید.

توجه داشته باشید با استفاده از روش دوم بخش هایی مثل تنظیمات وردپرس یا افزونه ها به درستی درون ریزی نمیشوند و به همین دلیل توصیه اول ما استفاده از روش اول است.