وب سایت رسمی قالب چند منظوره پلاسما
آخرین قالبی که می خرید ...

تنظیمات پالت در قالب پلاسما

قبل از شروع آموزش تنظیمات پالت قالب پلاسما، کمی راجع به این قابلیت در سایر قالب ها صحبت کنیم، قالب هایی که با صفحه ساز ویژوآل کامپوزر کار می کنند، در هر بخش به شما امکان انتخاب رنگ دلخواهتان را می دهند. شاید این را مزیت این قالب ها که از حالت پیشفرض صفحه ساز استفاده می کنند بدانید، اما این نوع رنگ بندی معایب فراوانی دارد.
فرض کنید 200 عدد صفحه یا بیشتر ساخته اید و در هر صفحه از رنگ های دلخواه استفاده کردید، حال صمیم میگیرید مثلا رنگ صورتی بکار رفته در کل سایت را اصلاح کنید، با شرایط کنونی باید بیش از 200 صفحه را ویرایش کنید که کمی محال به نظر می رسد. شاید در مرحله اول خوشایند بنظر برسد اما در آینده مشکلات بسیاری بوجود می آورد.
در قالب آنکد و نسخه حرفه آن یعنی قالب پلاسما، ماجرا جور دیگری است، در بخشی به نام پالت می توانید تمام رنگ های احتمالی را ایجاد کنید و در صفحه ساز آن ها را انتخاب کنید.

تنظیمات پالت

تنظیمات پالت

در بخش تنظیمات قالب > پالت  یک لیست حاوی ترکیبات رنگی از پیش پر شده را خواهید دید . توصیه می کنیم  تا زمانی که بطور کامل به قالب آنکد مسلط نشدید، رنگ های پیش فرض را پاک نکنید، زیرا شناسه آنها به  پوسته های روشن  و  تیره متصل شده  است. با این وجود آنچه می توانید انجام دهید ایجاد رنگ های اضافی یا جایگزین کردن کد رنگ و عنوان دلخواه در رنگ های پیشفرض است.

برای افزودن رنگ جدید در لیست :

تنظیمات پالت

  1. بر روی دکمه ” افزودن جدید ” کلیک کنید.
  2. برای رنگ سفارشی جدید خود نامی اضافه کنید . این نام فقط برای مشاهدات شماست.
  3. به فیلد شناسه رنگ منحصربفرد رنگ کاری نداشته باشید زیرا این مقدار به طور خودکار ایجاد می شود و نباید ویرایش شود مگر اینکه دلیل خاصی برای تغییر آن داشته باشید.
  4. اگر می خواهید رنگ های ترکیبی ایجاد کنید فیلد تک رنگ ، را خاموش کنید.
  5. در فیلد انتخاب کننده رنگ رنگ مورد نظرتان را انتخاب کنید.